សិក្ខាសាលាស្តីពី “គម្រោងសាកល្បងការបន្ស៊ាំនឹងការប្រែប្រួលអាកាសធាតុ (SA-CCA) តាមរយៈគណនេយ្យភាពសង្គម” ត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅខេត្តបាត់ដំបង ដោយអង្គការស្តារកម្ពុជា (STAR Kampuchea) សហការជាមួយគម្រោង Nurture និង HEKS/EPER ។ សិក្ខាសាលានេះ ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម មូល ធន់ អភិបាលរងខេត្តបាត់ដំបង។ គោលដៅនៃគម្រោងគឺដើម្បីដាក់ឱ្យដំណើរការគម្រោងជាផ្លូវការ និងណែនាំពីគោលបំណង វិធីសាស្រ្ត និងផែនការអនុវត្តរបស់ខ្លួនទៅកាន់ CAFs និងអ្នកពាក់ព័ន្ធសំខាន់ៗដែលពាក់ព័ន្ធ។ សិក្ខាសាលានេះមានអ្នកចូលរួមចំនួន ៥០ នាក់ (ស្រី ១៤ នាក់) មកពីភាគីពាក់ព័ន្ធរបស់រដ្ឋាភិបាល អង្គការសង្គមស៊ីវិល និង CAF ។
The Kick-off Workshop on the “Pilot Project- Social Accountability on Climate Change Adaptation (SA-CCA)” was organized by STAR Kampuchea in Cooperation with Nurture project and HEKS/EPER in Battambang Province. The workshop was chaired by H.E Moul Thun, Deputy – Provincial Govenor of Battambang. The goal of the project is to officially launch the project and introduce its objectives, approach, and implementation plan to CAFs and relevant key stakeholders. The workshop brought together 50 participants (14 women) from Government stakeholder, CSOs, and CAF.