Community Facilitators Disseminated I4C
បង ស្រីចរិយ៉ា, [26.08.20 11:37] ផ្សព្វផ្សាយព័ត៌មានសម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋគ្រប់ភូមិក្នុងសង្កាត់កំពង់ឆ្នាំង និងសង្កាត់ប្អេរ នៃក្រុងកំពង់ឆ្នាំង ក្រោមកិច្ចសហការដ៏ល្អពីគណកម្មការគណនេយ្យភាពថ្នាក់ក្រុង និងគណកម្មការគណនេយ្យភាពថ្នាក់សង្កាត់ទាំង២។
ប្រជាពលរដ្ឋតាមដងផ្លូវមានការស្វាគមន៏ និងចាប់អារម្មណ៏ខ្លាំងដោយបានលឺសារជាសំលេង និងសួរព័ត៌មានខ្លះៗក្នុងខិតប័ណ្ណដែលបានចែកជូន។ នេះជាលើកទី១ ហើយដែលក្រុមការងារសម្របសម្រួលគណនេយ្យភាពសង្គមបានដកបទពិសោធន៏ផ្ទាល់តាមមូលដ្ឋាន ដូច្នេះគាត់ក៏សប្បាយចិត្តនិងបំពេញការងារនេះដោយស្នាមញញឹម យកចិត្តទុកដាក់លើផែនការ និងទទួលខុសត្រូវខ្ពស់។ពួកគាត់តែងតែបានរៀបផែនការ និងធ្វើការឆ្លុះបញ្ចាំងការងារប្រចាំថ្ងៃ។
From August 25-26, 2020, the Social Accountability Facilitators Team has been disseminating information for people in all villages in Sangkat Kampong Chhnang and Sangkat P’er of Kampong Chhnang City under the good cooperation of the Municipal Social Accountability Committee from both Sangkats.
Street people are very welcome and interest to hear the voicemail and asking for some information in the leaflets distributed. This is the first time that the Social Accountability Facilitator Team has experience doing their jobs. They are so happy and smile with high responsibilities.